Malborskie Światłowody budują sieć FTTH we Fromborku.

Na terenie miasta Frombork zostanie wybudowana nowoczesna sieć światłowodowa, za pośrednictwem której mieszkańcy będą mieli możliwość przyłączenia swoich domostw i mieszkań do telewizji 4K i ultra szybkiego Internetu światłowodowego.

Przypomnijmy, że Frombork będzie już 4 miastem po Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim, w którym operator telekomunikacyjny Malborskie Światłowody wybuduje infrastrukturę światłowodową.

Jako pierwsi we Fromborku ze światłowodu skorzystają mieszkańcy Osiedla Słoneczne, gdzie za pośrednictwem GPON FTTH użytkownicy będą mieli dostęp do telewizji cyfrowej wysokiej rozdzielczości, usług interaktywnych, usług na żądanie oraz pozostałych zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych, jak np. lokalne kanały informacyjne 801, 802 i 803. Uruchomienie sieci planowane jest na jesień tego roku.

Diametralnie zmieni się prędkość Internetu we Fromborku, którego dostęp będzie nielimitowany o przepustowościach rzędu kilkuset Mb/s (120 Mb/s, 240 Mb/s, 360 Mb/s wkrótce 660 Mb/s).

 

Skontaktuj się z nami

@